ELFi talgutel on metsise aasta. Enne talgutele registreerumist loe kindlasti läbi talgutesse puutuv COVID-19 info!

2021. aasta talgud

 • Kõmsi orhideetalgud Muinastulede Ööl 

  Kõmsi orhideetalgud Muinastulede Ööl  27.-29. august 2021

  Pärnumaal Lääneranna vallas asuvas Kõmsi külas kasvab mitmeid kodumaiseid käpalisi, nagu näiteks laialehine ja tumepunane neiuvaip ning harilik käoraamat. Haruldasematest liikidest väärib mainimist tõmmu käpp. Tegemist on poollooduslikke lubjarikkaid vanu rohumaid asustava liigiga, mis on traditsioonilise põllumajanduse kadumise tõttu väheneva arvukusega ja ohustatud orhidee. Tillukesi, 6-15 cm pikkuseid taimi on rohus küllaltki raske märgata.
  Vaata lähemalt

 • Käina rüditalgud Muinastulede Ööl
(täistaimetoiduga)

  Käina rüditalgud Muinastulede Ööl (täistaimetoiduga) 26.-29. august 2021

  Suvine Hiiumaa, Kassari ja Sääretirp manavad kahtlemata iga talgulise vaimusilma ette mõnusaid kujutelmi sinisest suvetaevast, jahutavast mereveest ja õdusast puhkusest. Käina talgud on suurepärane võimalus ühendada meeldiv kasulikuga: rohelusse mattunud Hiiumaa ja imekauni Kassari vahele jääb madal Käina laht, mille kallastel leidub niidurüdi pesitsuspaiku. Nimetatud rannaniidud on aga kohati ebasündsalt kadakaid täis kasvanud, muutudes seeläbi rüdile elamiskõlbmatuks.

  Vaata lähemalt

 • Manilaiu kõretalgud II 

  Manilaiu kõretalgud II  19.-22. august 2021

  Võttes arvesse tõsiasja, et kõre on Euroopa kõige väiksem kärnkonn, suudab see tegelane kogu hingest laulu lõõritades uskumatult valju heli tekitada. Kogenematum kõrv võib kõre laulu segi ajada nii mõnegi linnu või putukaga, näiteks öösorri ja roo-ritsiklinnu või kaerasori ja ritsiklastega. Võrreldes varasemate aastakümnetega on kõre laulu nüüdisajal kuulda vaid vähestes paikades. Mis on selle põhjuseks ja kuidas saaksime kõrele talgutega abiks olla?

  Vaata lähemalt

 • Hobulaiu puisniidutalgud 

  Hobulaiu puisniidutalgud  16.-19. august 2021

  Kui looduslikke pühapaiku, nagu hiisi, ohvrikive ja pühasid allikaid võib nimetada meie maa vanimateks kaitsealadeks, siis puisniite võib kahtlemata kutsuda kõige põlisemateks parkideks. Kuigi puisniidud tekkisid pigem majanduslikel kui virgestuslikel põhjustel – siin varuti vikatiga heina kariloomadele talvesöödaks – pakuvad sealsed puudegruppidega vahelduvad niidulaigud ehedat silmailu ja õdusat jalutuspaika. Loodustalgud viivad meid Haapsalu lähedasele Hobulaiule, mis oli kunagi piiskopilinnuse hobuste suviseks karjamaaks.

  Vaata lähemalt

Värsket

 • Selgusid tänavused tublimad vabatahtlikud 7. detsember 2020

  Koroona-aastast hoolimatu oli tänavune talguhooaeg mastaapne; osaliste- ja elamusterohke. ELF tänab kõiki, kes 2020. aastal vabatahtliku tööga talgutesse panustasid. Aga nagu igal aastal, paistavad ka seekord mõned teiste seast kohe eriti hästi silma. Niisiis tõstame Talgukontori poolt esile...
  Loe edasi

 • ELF ja Keskkonnaministeerium sõlmisid koostöölepingu naftaõnnetuste puhuks 8. oktoober 2020

  7. oktoobril kirjutasid keskkonnaminister Rene Kokk ja ELFi poolt Siim Kuresoo Tallinna Lennusadamas Suure Tõllu pardal alla koostöökokkuleppele, mille kohaselt tulevad ELFi vabatahtlikud naftaõnnetuse korral appi õliga määrdunud linde päästma. Varemalt on ELF selleks tarbeks vabatahtlikke koolitanud erinevate projektide raames, näiteks Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) rahastuse toel, kuid 2021. aasta sügisest alates paneb riik koolitustele püsivalt õla alla.
  Loe edasi


Hoia end kursis