Rüdiretked 

2014

Rüdi aastat on välja vahetamas liblikate aasta, aga niidurüdide hea käekäik läheb ELFile jätkuvalt vägagi korda. 2014. aasta suvel on ees mõned talgud ka niidurüdide võtmeelupaikadesse – need saavad välja hõigatud 1. juuniks. Enne seda aga teeme 27. aprillil 2014 veelkord „silma rüdiseks“ kahel rüdivaatlusretkel Kavaru rannaniidul Pärnumaal:

Esimene retk saab alguse kell 13.30 Kõpu (Tõstamaa vallas) bussipeatusest.
Teine retk algab kell 16.30 Kavaru bussipeatusest.

Retkelisi juhendab loodustalunik ja looduskaitseekspert Heikki Luhamaa. Mõlemad retked on sätitud nõnda, et neile pääseb hõlpsasti ühistranspordiga Pärnust. Kiirematele enesest märkuandjatele on võimalik küüti pakkuda ka Tartust.

Retkel osalemine on tasuta, kuid väga teretulnud on annetused niidurüdi heaks.

2013

On suur tõenäosus, et suvel plaanis olevatel rüdi-talgutel niidurüdi ei kohata, sest ta asub rändele niipea, kui pojad on ülesse kasvatatud ning on tihtilugu südasuveks juba Eestist lahkunud. Kevadel on seevastu mõnes paigas Matsalus ja Pärnumaal teda vägagi hõlbus näha, kuna ta tegutseb peamiselt avatud rannaniidul ning ei ole eemalt vaatlemise suhtes ülemäära tundlik. Selle hea aja kavatseme kastada ära  teema-aasta peategelasega pisut tuttavaks saamiseks.

Esimene retk toimus Kavaru rannaniidul 26. aprillil, kus lisaks niidurüdile nähti vihmasest ilmast hoolimata hulka rändavaid kurvitsaid.

Teine retk
viis meid Matsalu rahvusparki, kus pesitsema sättiv niidurüdi ilutses päikesepaistelises ilmas 10. mail.

Kolmas ja neljas retk
viisid meid taas Topu lahe äärde Matsalu rahvuspargis Läänemaal 9. juunil, kus meid juhendas ELFi talgute oma linnumees Palu Hunt. Niidurüdi oli lahke ja näitas ennast ka kõrgemast rohus hoolimata kõigile huvilistele.

ELF tänab kõiki retkedel oselajaid.

Rüdiretki rahastas SA Keskkonna Investeeringute Keskus.