Kes kordki elus sattunud kevade keskmes metsade ja rabade vahel Emajõe veerel asuvale Palupõhjale, selle süda pole enam vaba.  Kevade kuldaega – seda ärkamise õrnust ja vägevust – jätkub aastas vaid lühikeseks mõne nädala pikkuseks ajaks.

Korraga on kõike nii lõpmata palju – tuhanded rändlinnud tulvavetes luhal, miljonõiene varsakabjameri silmapiirini, lõhnadest pakatavad  rabad, lindude lustist rõkkavad metsad, kevadiselt ootamatud ja üllatavad ilmad, suurveeaegne vee ülemvõim. Jätkuks vaid meeli seda kõike korraga imetleda ja nautida ning endasse korjata. Kõige selle külluse juurde veel sääse-kihulase-parmuvabadus! Kes neid viimaseid Palupõhja tavade kohaselt on kogenud, oskab hinnata ka millegi nii olulise puudumist!

Kõigest sellest vägevast ja meeliülendavast küllusest osasaamise teeb eriti toredaksPalupõhja looduskool, kuhu aastaringselt on asja nii lapsel kui täiskasvanul. Kes kord kohale jõudnud, veendub õige pea, et kasvamist, loomist ja toimetamist looduskoolis jagub. Sestap on vabatahtlike talguliste abikäed alati oodatud looduskooli heale käekäigule kaasa aitama. Mõistagi ei istuta käed rüpes ka üle-Eestilise talgupäeva aegu! Tegemist vajavaid talgutöid jagub igale maitsele. Abi on eeskätt vaja kevadistel heakorratöödel kooli ümbruses ning küttepuuvaru täiendamisel. Vastutasuks pakub looduskool kõiki oma mitmekesiseid võimalusi loodust kogeda (matkarada, paadid, binoklid jne), sooja sauna ja head äraolemist.

Korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

NB! Registreerumine neile talgutele toimub Teeme Ära veebilehe kaudu.

Vabu kohti enam ei ole!

Osalemiseks palume registreeruda ning tasuda osalustasu lehe all ääres toodud arveldusarvele!

Registreerumine on lõppenud!

Loodus- ja talgulaager Palupõhjas
  • Ööbimine: Looduskoolis, madratsid kohapeal, magamiskott või voodiriided kaasa.
  • Toitlustus: Kolm korda päevas, toidu valmistame ise looduskooli köögis.
  • Kaasa võtta: Magamiskott või voodiriided, tööks sobivad riided ja jalanõud, soojad vahetusriided, saunatarbed. Teretulnud on muusikariistad, lauamängud jms.
  • Osavõtutasu: Vastavalt Sinu võimalustele 15 või 22 eurot (hinnad sisaldavad käibemaksu).
  • Hinna sees: Toitlustamine, majutus, transport (alates kogunemispaigast), saun.
  • Registreerumine lõpeb: Grupi täitumisel.
  • Kogunemine: Reede õhtul Tartus või Palupõhjas.
  • Grupi suurus: 20
  • Vaata lisaks: