Palupõhja loodus- ja talgulaager peredele

Palupõhja loodus- ja talgulaager peredele 26. – 28. oktoober 2012

Taas on ELFil hea meel kutsuda kokku loodussõpru, kes ei pirtsuta raagus puude ja jaheneva ilma peale ning arvavad, et parim viis koolivaheaeja lõpetamiseks on perega Palupõhja põrutada. Vaata lähemalt

Soomaa luha talgud

Soomaa luha talgud 5. – 7. oktoober 2012

Ühe korraliku talgusügise hulka kuuluvad juba aastaid ka talgud Soomaal. Kui paljudele on populaarseim aastaaeg Soomaa külastamiseks suurvesi, siis ELFi talgute poolehoid kuulub just kuivemale, värvikirevale, mitte liiga palavale ja putukavabale sügisele. Sellel korral on talguliste sihiks luhaniidu taastamine Räksis.
Vaata lähemalt

Nigula raba talgud

Nigula raba talgud 5. – 7. oktoober 2012

ELFi talgute leivanumber on pärandkooslused ja harvad on korrad, mil ootame talgulisi appi ürglooduse käekäigule kaasa aitama. Samas on Eestimaal hulga paiku, kus ürglooduse vaba ja loomulikku õilmitsemist segab kuivendussüsteem. Üks koht, kus talgulised on juba aastaid aidanud kraave tammitades kuivenduse mõju vähendada on Põhja-Liivi märgalakompleks.
Vaata lähemalt

Lärmakad talgud Mustallikal

Lärmakad talgud Mustallikal 28. – 30. september 2012

Talgutel käies on ikka ja jälle võimalik omandada mõni uus nõks või nipp või oskus. Mustallikale ootame talgulisi, keda huvitavad allikasood ja/või mootorsae nõksud, nipid, oskused. Kohal on kogu ELFi saepark ja puutohter Heiki Hanso, kes räägib, kuidas talle igapäevast töövahendit - mootorsaagi nii kasutada, et saag ja saagija terved püsiksid ning laastud üha lendaksid.
Vaata lähemalt

Maailma III ELFi moositalgud Palupõhjas

Maailma III ELFi moositalgud Palupõhjas 21. – 23. september 2012

Juba mõnusaks traditsiooniks saanud ELFi talgumoositalgud lesivad kindlalt ja kaasakutsuvalt kolmel ümberlükkamatul vaalal. Esiteks, ütlemata mõnus on sügisene nädalavahetus veeta kesk loodust, kombineerides värsket õhku, mõnusa seltskonna ja hubase looduskooliga.
Vaata lähemalt

Abruka talgud

Abruka talgud 20. – 23. september 2012

Üks täiuslikumaid talgukoogi retsepte kõlaks umbes niimoodi. Võtke üks osa sügist, imelist loodust, külalislahkust, saarelist muhehuumorit ning kaks osa Abrukat, segage kokku, laske natuke päikest peale paista ja kaunistage mõne ülelendava linnuparvega.
Vaata lähemalt

Teorehe kõretalgud Matsalus

ELFi talgute kõre aasta

Teorehe kõretalgud Matsalus 14. – 16. september 2012

Kes kenal septembrikuul sammud Matsallu seab, see kahtlemata asjatult ei longi. Saati kui seal saab tehtud ports talgutööd, antud oma panus ELFi talgute kõre aastale ning käidud ka Matsalu loodusfilmide festivalil.
Vaata lähemalt

Talgud Vormsil

Talgud Vormsil 14. – 16. september 2012

Rootsi vanasõna ütleb et, parem on olla rikas ja terve, kui vaene ja haige. Meie selle korra talgute eesmärk on, et elurikkus ja koosluse hea seisund püsiksid kunagi nende samade rootslaste valduses olnud Vormsi loopealsel Rumpos.
Vaata lähemalt

Kõretalgud Vatlas Läänemaal

ELFi talgute kõre aasta

Kõretalgud Vatlas Läänemaal 7. – 9. september 2012

Tänavune talgute vapiloom kõre on pioneerliik - see tähendab, et tema konkurentsieelis teiste liikide ees seisneb võimes kiiresti vallutada „tühja maad“. Poole sajandi eest leidis kõre ohtralt sigimis- ja elupaiku suurte loomakarjade poolt madalaks söödud rannaniitude segi trambitud lompidest ning lahtise liivaga luidetel. Vaata lähemalt

Kolm ühes – Kõpu, Kõrgessaare, Rumpo

Kolm ühes – Kõpu, Kõrgessaare, Rumpo 5. – 15. september 2012

Paljud peavad septembrit üheks kaunimaks suvekuuks. ELFi talgute korraldajad on sellega igati päri ning omapoolse panusena pakume mihklikuu esimesse poolde selle hooaja ühe pikima ja kirjuma talgu – kahte saart ja kolme tööpaika väisava talgumaratoni. Vaata lähemalt

Laidu saare talgud

Laidu saare talgud 30. aug – 2. sept 2012

Laidu saar asub Saaremaa põhjarannikul Küdema lahes. ELFi talgulised vallutavad Laidu saare looduskaitseala esimest korda. Esialgne plaan Laidu vallutamiseks on selline. Vaata lähemalt

Kadakatalgud Elda poolsaarel

Kadakatalgud Elda poolsaarel 23. – 26. august 2012

Vanarahvas pidas Pärtlipäeva, 24. augustit sügise alguseks.Taevast külvatakse siis seeni ja pääsukesed lahkuvad. Sügise algus ei ole aga kindlasti kurb sündmus. Iseäranis siis, kui seda vastu võtta sooja mereveega ümbritsetud Lääne-Saaremaa pisikesel poolsaarel.
Vaata lähemalt

Mustoja talgud - ratastega Setomaal

Mustoja talgud - ratastega Setomaal 18. – 20. august 2012

Mustoja maastikukaitseala asub Setomaa lõunaosas. See ala on tähelepanuväärne nii oma pinnamoe, kui erinevate elupaikade rohkuse poolest väikesel alal. Sel korral on talgute eesmärgiks liiviku taastamine ning peamiseks liikumisvahendiks jalgratas.
Vaata lähemalt

Käpaliste talgud Varangul

Käpaliste talgud Varangul 16. – 19. august 2012

„Mis maa see on, siin pole ühtki mäge“ võib mõni nuriseda, kuuldes, et tulekul on talgud Lääne-Virumaa ja Järvamaa piiril endises järvekriidi kaevanduses. Vägevat mäge siin tõesti pole, ent seevastu on siinne taimerikkus erakordne, nagu ka maastik ja paiga ajalugu.
Vaata lähemalt

Vilsandi kadakatalgud

Vilsandi kadakatalgud 9. – 13. august 2012

Augusti keskpaigas kutsume tegusat talgurahvast Baltikumi vanima looduskaitseala Vilsandi Rahuspargi suurimale saarele Vilsandile. Olgugi, et talgulised on juba aastaid teinud saarel tubli tööd, pole rannaniitudel ja loopealseil liigkadakad ja sellest tulenev tööjärg kaugeltki lõppenud.
Vaata lähemalt

Alam-Pedja talgud

Alam-Pedja talgud 7. – 15. august 2012

Erinevaid talgutöid ja lõõgastumishetki pakkuvad pikad Inglise-Eesti talgud Palupõhja looduskoolis, külas ja selle ümbruses on tõelisele talgusõbrale lausa kohustuslikud. Palju huvitavat ja meelipaitavat pakkuvast talgukomplektist leiab kindlasti palju, mis püsib meeles veel kaua.
Vaata lähemalt

Kõretalgud Kumari laiul

ELFi talgute kõre aasta

Kõretalgud Kumari laiul 6. – 10. august 2012

Aastate jooksul on Kumari saare külastamine muutunud talguliste seas tõeliseks maiuspalaks. Nagu ka eelmistel aastatel, ootab saareke ka tänavu nii uusi kui ka vanu abilisi taastama ja hooldama juttselg kärnkonnade kudemistiike ja nende ümbrust.
Vaata lähemalt

Vaitka puisniidu talgud

Vaitka puisniidu talgud 6. – 8. august 2012

Niipea kui heinaaeg ümber on paras aeg võtta jalge alla tee päris Läti piiri lähistele. Lisaks lõunamaa võludele ootab siin talgulisi Koiva-Mustjõe kaitseala üks pärle Vaitka puisniit.  Aitame taastada puisniitu, mis on mitmete liikide esmaleiukohaks Eestis või Baltikumis. Vaata lähemalt

Kõretalgud Harilaiul

ELFi talgute kõre aasta

Kõretalgud Harilaiul 2. – 5. august 2012

Pea igakord, kui ELFi talgulised satuvad Lääne-Saaremaale, võetakse vabal hetkel retk Harilaiule. Oma luidete, liikuva rannajoone ja viltuse majakaga on see paik kindlasti paljusid võlunud ja meelde jäänud. Sel korral peame siin aga terved talgud. Nimelt vajavad talguliste abi ELFi talgute kõre aasta peategelased – kõred.
Vaata lähemalt

Osmussaare talgud

Osmussaare talgud 2. – 5. august 2012

Eesti loodenurgas 3000 aasta eest tormakalt (just siin on Lääne-Eestile omane maakerge kõige kiirem) merest välja tunginud Osmussaar on mitmes mõttes eriline paik. Loodusesõpra ootavad siin täiskomplekt kõikvõimalikest ranniku ja paepealsetest elupaikadest ning väga omapärased geoloogilised nähtused.
Vaata lähemalt

Hobusega heinategu Koival

Hobusega heinategu Koival 28. – 31. juuli 2012

Kui ühes kandis ja ühel ajal on maaliline Koiva jõgi, kaunis puisniit, värske heinahõng, hea seltskond ja hobune vanal hääl moel ette rakendatud, peaks see ideaaltalguiks piisav ports olema.
Vaata lähemalt

Heinategu Viidumäe puisniidul

Heinategu Viidumäe puisniidul 26. – 29. juuli 2012

Taaskord on hüva põhjust võtta ette tee Saaremaale Viidumäe looduskaitsealale. Nimelt vajab hooldamist sealne väärtuslik puisniit oma suure liigirikkusega. Traditsioonilsel viisil on sealses piirkonnas toimunud ainulaadse taimekoosluse säilitamine juba ammustest aegadest.
Vaata lähemalt

Saarnaki talgud

Saarnaki talgud 19. – 24. juuli 2012

Hiiumaa laidude maastikukaitseala, mis hõlmab Hiiu maakonna kagu osa laide, on väga salakaval kant. Tähele on pandud, et kes kord jala mõnele selle piirkonna kaunile laiule tõstab, see enam asu ei saa. :-)
Vaata lähemalt

Kurese loopealsetalgud

Kurese loopealsetalgud 19. – 22. juuli 2012

Hea mitu aastat on kuulsaim otsimootor päringule "Kurese" andmas esimeseks vasteks "Jumalast hüljatud paik". Ometi ei ole see päris õige, täpsem oleks öelda tsivilisatsioonist hüljatud paik. Kuivõrd looja on kostitanud seda kanti igati külluslikult ning eraldatus ja inimsagina puudumine viimastel aastakümnetel on paigale lisanud kuhjaga oma- ja salapära.
Vaata lähemalt

Kaks ühes - Laelatu ja Pivarootsi

Kaks ühes - Laelatu ja Pivarootsi 17. – 27. juuli 2012

Läbinisti rahvusvahelises seltskonnas saab maitsta suurepärast Lääne-Eesti kompotti. Kadakavõitlus Pivarootsi loopealsel ja heinategu Laelatu puisniidul. Lisaks meri, maastike idüll, hobused, saunaõhtud jne. Sobib neile, kes kümneks päevaks linnakära jätta tahaks ning kes ei pelga ingliskeelset suhtlust.
Vaata lähemalt

Heinateotalgud Karulas

Heinateotalgud Karulas 15. – 18. juuli 2012

Suvine heinategu toob talvise hingerahu. Sada aastat tagasi võisid Karula heinalised tunda rahuldust külluslikest talvevarudest. Tänapäevane hingerahu tuleb peaasjalikult teadmisest, et kuskil on veel kasvukohta ja ruumi puisniitu oma koduks pidavatele taimeharuldustele.
Vaata lähemalt

Kõretalgud Saastnas

ELFi talgute kõre aasta

Kõretalgud Saastnas 15. – 17. juuli 2012

Käesolev aasta on ELFi talgute kõre aasta. Esimene võimalus peoperemehe heaks käed poriseks teha on just siin Matsalu lahe lõunakaldal. Et talgulisi juhendab kohapeal hea kõrede tundja, on lootust, et talgute lõpuks surisevad lihased tehtud tööst ja pea uutest teadmisest.
Vaata lähemalt

Talgud Kesselaiul

Talgud Kesselaiul 10. – 13. juuli 2012

Kesselaid Muhumaa ja Virtsu vahel on kõrgeim laid Väinameres, turritades merest kohati lausa 15 meetrit. Selline kõrgus viitab, et ta on oma pea merest välja pistnud oluliselt varem, kui paljud teised maalapid. See omakorda on aidanud kaasa suure liigirikkuse ja põneva looduse kujunemisele. Sedavõrd väärikale laiule ongi pakkumisel 4-päevane talgupakett.
Vaata lähemalt

Nedrema puisniidu talgud

Nedrema puisniidu talgud 5. – 8. juuli 2012

Viimati oli Nedrema puisniit ELFi talgukalendris pea kümmekond aastat tagasi. Sellise väärika ala pikaaegne puudumine meie talguportfellist on kahtlemata kahetsust vääriv ja saab hurraahüüete saatel tänavu kohe suvehooaja hakul heastatud. Palume kalendris kuupäevad märkida ja talgumärss valmis pakkida!
Vaata lähemalt

Nigula rabaääre talgud

Nigula rabaääre talgud 28. juuni – 1. juuli 2012

Juba kolm aastat on ELFi talgusuvi alanud talgutega Ruunasoo vanadel kuivenduskraavidel, mida turbapätsidest tammidega on raba kooslusele kahjutuks tehtud. See aasta tuleb pisut teistsugune. Põhja-Liivi märgaladele teeme asja küll, kuid tamme mätsime seekord hoopis kraavidele, mis mõjutavad Nigula raba veetaset.
Vaata lähemalt

Harivesiliku talgud Haanjamaal

Harivesiliku talgud Haanjamaal 8. – 10. juuni 2012

Haanjamaa ei vääri tähelepanu mitte ainult selle poolest, mis toimub kuplite tipus, väga vägev elu kihab ka nende jalamil ja nendevahelistes nõgudes. Sellel korral kutsume Haanjamaale tulema nina maas, et uudistada siinse kandi tiikides toimuvat, sest need võivad peita üht väga isevärki looma - Eesti sabakonnade kuningat, harivesilikku. Vaata lähemalt

ELFi talgud Teeme Ära talgupäeval

ELFi talgud Teeme Ära talgupäeval 5. ja 12. mai 2012

Mai esimesel nädalavahetusel rullub üle Eesti lahti Teeme Ära talgupäev, täites talguõhinaga sadu ja sadu külasid, linnu, taresid ja laasi. Ega ka ELF käed rüpes istu – kutsume koos RMKga talgutama ühtekokku kaheksas Eestimaa paigas.
Vaata lähemalt

Loodus- ja talgulaager Palupõhjas II

Loodus- ja talgulaager Palupõhjas II 4. – 6. mai 2012

Igal kevadel viskab muidu nii rahulik Emajõgi enda veed üle laia lameda lammi. Aga see ei juhtu üleöö – esmalt toovad väiksemad jõed siia hulga vett. Seejärel niriseb siia lisa suurtest rabadest ja luhtadelt. Viimase tilgana karikas tuleb vesi ka metsaalusest lumest. Vaata lähemalt

Loodus- ja talgulaager Palupõhjas

Loodus- ja talgulaager Palupõhjas 16. – 18. märts 2012

Kevadkuu on looduses imeline aeg. Kuigi aeg-ajalt võib kohata veel käredaid miinuskraade, on õhk kevade ootusest paks.
Vaata lähemalt