Niipea kui heinaaeg ümber on paras aeg võtta jalge alla tee päris Läti piiri lähistele. Lisaks lõunamaa võludele ootab siin talgulisi Koiva-Mustjõe kaitseala üks pärle Vaitka puisniit.  Aitame taastada puisniitu, mis on mitmete liikide esmaleiukohaks Eestis või Baltikumis.

Lätimaa turjal lesiv Koiva-Mustjõe maastikukaitseala on üks väga omanäolise loodusega ala. Suurejooneline Koiva jõgi, avarad luha-heinamaad, kuivad liivased männikud ja uhkete tammedega puisniidud ei ole just klassikaline Lõuna-Eesti vaatepilt. Lisaks silmailule pakub see piirkond elupaiku mujal Eestis haruldastele linnu- ja taimeliikidele. Talgulisi ootavat Vaitka puisniitu on hinnatud Eesti üheks kaunimaks lammipuisniiduks. ELF kutsub talgulisi selle väärtusliku ala säilimisele kaasa aitama, pannes käe külge puisniidu võsast puhastamisele.

Mõnusat (ja elektrivaba :-) äraolemist pakub talgulistele Koiva jõe kaldal asuv saunaga palkmaja. Lätimaa on siit sõna otseses mõttes kiviga visata, sest asub teisel pool jõge. Teeme tutvust kohaliku kandiga ning peame sauna- ja lõkkeõhtut.

Õhtusse juturingi tuleb oma suhtest looduse ja Koiva kandiga Vaitka talgulistele rääkima ilmakuulus loodusfotograaf Sven Zacek.

Talguid toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Osalemiseks palume registreeruda ning tasuda osalustasu lehe all ääres toodud arveldusarvele!

Registreerumine on lõppenud!

Vaitka puisniidu talgud
  • Ööbimine: Meie päralt on mõnus saunaga palkmaja Koiva jõe kaldal. Peavarju saab nii majas sees kui väljas telkides.
  • Toitlustus: Kolm korda päevas, hommiku- ja õhtusöögi valmistame ise.
  • Kaasa võtta: Magamiskott ja -matt, sööginõud, tööks sobivad riided ja kinnised jalanõud, soojad vahetusriided, saunatarbed, ujumisriided ning soovitavalt sääsetõrjevahend ja päiksekaitsekreem. Soovi korral telk.
  • Osavõtutasu: Vastavalt Sinu võimalustele 15 või 22 eurot (hinnad sisaldavad käibemaksu).
  • Hinna sees: Toitlustamine, transport kohapeal, saun.
  • Registreerumine lõpeb: Grupi täitumisel või hiljemalt kaks päeva enne talguid.
  • Kogunemine: Esmaspäeva, 6. augusti pärastlõunal Valgas või Taheval (üksikasjade täpsustamiseks võtab registreerunutega ühendust talgujuht). Esimesed soovijad saavad Tartust ELFi väikebussile.
  • Grupi suurus: 12
  • Vaata lisaks: