Saarnaki laid on ammu tuntud meelisklemiskoht niidu- ja merelindudele, haruldastele käpalistele, matkasellidele ja looduskaitsjatele. Selle inimasustuseta jäänud saare rüpes käiakse meelt ja maailma parandamas ka talvel. Talgusihtkohana on väike ja omanäoline laid samuti tuntud ja ikka selleks, et hoida kunagi inimkätega kujunenud maastikupilt siinsete suliste ja õieliste põlisasukate vääriline.

Saarnaki laiu mosaiiksest maastikust leiab kadastikke, loopealseid, aga ka jäänukeid endisaegsetest laialehistest pärna- ja tammesaludest. Aastaringsete püsielanike lahkumise järel kolme kümnendi eest on maastik võtnud metsikuma ilme ja nii nagu kõikjal rannikualadel, on inimtekkelised niidud ja heinamaad hakkanud täis kasvama. Sellega koos taanduvad ka liigid, kellele on inimeste kõrval saar olnud kodupaigaks. Et liikidele harjumuspärane keskkond sootuks ei kaoks, on ELFi ja teiste vabatahtlike abiga neid alasid püütud hoida ja neile tasapisi endisaegset avaramat ilmet tagasi anda. 

Nii on ka suviste talgute sisu taaskord männi, kadaka ja lehtpuuvõsa tõrjumine. Töö peamine eesmärk on parandada eluolu sellistel haruldastel põhjamaa orhideedel nagu kärbesõis, kare jürilill, kaljukress ja hall käpp. Viimane on 
tänavu kuulutatud ühtlasi ka aasta orhideeks!

Tänuks töö eest on laiul pakkuda väärt puhkust väärt kohas. Küll need juba teavad, kes kord käinud on.

Talgujuht on Hannes Unt.

Talguid toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.    

Osalemiseks palume registreeruda ning tasuda osalustasu lehe all ääres toodud arveldusarvele!

Registreerumine on lõppenud!

Saarnaki talgud
  • Ööbimine: Vanas taluhoones, olemas on põrandapinda ja mõned voodikohad. Soovi korral telgis.
  • Toitlustus: Kolm korda päevas. Toidu valmistame ise.
  • Kaasa võtta: Magamiskott ja -matt, sööginõud, tööks sobivad riided ja kinnised jalanõud, soojad vahetusriided, saunatarbed, ujumisriided ning soovitavalt sääsetõrjevahend ja päiksekaitsekreem. Soovi korral telk.
  • Osavõtutasu: Vastavalt Sinu võimalustele 30 või 45 eurot. Uuri lähemalt.
  • Hinna sees: Toitlustamine, majutus, transport laiule, saun.
  • Registreerumine lõpeb: Grupi täitumisel või hiljemalt kaks päeva enne talguid.
  • Kogunemine: Esmaspäeva, 14. juuli pärastlõunal Hiiumaal (üksikasjade täpsustamiseks võtab registreerunutega ühendust talgujuht).
  • Grupi suurus: 10
  • Vaata lisaks: Pilte eelmiste aastate talgutest; Loe Saarnaki laiust Eesti Päevalehest