Mis võiks olla toredam, kui keset sügise ilu Peipsi kallastel talgutööd teha? Peipsi järve põhjarannik oma liivaluidete ja valgusküllaste männimetsadega on kõrgelt hinnatud puhkusepaik. Luitestiku ja looduslike elupaikade kaitseks turismi mõju eest on loodud siia ka Järvevälja maastikukaitseala, kus kasvab II kategooria kaitsealune taim pruun lõikhein.

Järvevälja kaitseala tuumiku moodustab alates 1967. aastast kaitse all  olev Rannapungerja luiteväli, mis on väheseid looduslikus seisundis säilinud ning suuremast ehitustegevusest mõjutamata kompaktseid taimestunud luitealasid Peipsi rannikul.  Peipsi järve kaldal, Rannapungerja jõe suudme lähedal, asub ka meie tööplats.

Siin on üks väheseid pruuni lõikheina kasvukohti Eestis. Ainult Peipsi põhja- ja läänekaldal teda kohata võibki. See niiskust armastav kaldataim eelistab kasvukohana suurtaimestikust vabasid ja märgasid liivalaike. Potentsiaalsete pruunile lõikheinale sobilike kasvukohtade taastamiseks tuleb meil elupaika hõlmavalt ranna-alalt eemaldada peenvõsa, noor männi järelkasv ja pilliroog. Ning kui ilm lubab, teeme kokku kogutud materjali põletamiseks ka lõkked. 

Siinkandis asuvad mitmed muljetavaldalt suured soo- ja metsamassiivid. Alutaguse laantest võib leida ELFi vapilooma, lendorava viimaseid allesjäänud elupaiku. Tööst vabal ajal teemegi kindlasti ühe metsaretke selleks, et uurida lendorava ja teiste põnevate metsaelanike elupaiku. Retke veab sealt kandi metsa- ja loodusemees Ahto Täpsi.

Peipsi vägevad vood, luited, mets, ühine töö, saun ja hea seltskond - kas see pole siis parim võimaliku viis sügisese nädalavahetuse veetmiseks? 


Osalemiseks palume registreeruda ning tasuda osalustasu lehe all ääres toodud arveldusarvele!

Registreerumine on lõppenud!

Pruuni lõikheina talgud Rannapungerjal
  • Talgutööd: Pruuni lõikheina kasvukohast peenvõsa, männi järelkasvu ja pilliroo eemaldamine, kokku kogumine ja põletamine.
  • Ööbimine: RMK Kauksi külastuskeskuses.  Magame voodites, ent kaasa tuleb võtta magamiskott.
  • Toitlustus: Kolm korda päevas. Toidu valmistame ise Kauksi külastuskeskuse väliköögis.
  • Kaasa võtta: Tööks sobivad ja ilmastikule vastavad riided ja kinnised jalanõud, soojad vahetusriided, saunatarbed., sööginõud.
  • Osavõtutasu: Vastavalt Sinu võimalustele 15 või 25 eurot. Uuri lähemalt.
  • Hinna sees: Toitlustamine, majutus, transport kohapeal, saun
  • Registreerumine lõpeb: Grupi täitumisel või hiljemalt kaks päeva enne talguid.
  • Kogunemine: Reede, 3. novembri õhtul Kauksi külastuskeskuses. Esimesed soovijad saavad Tartust kohale ELFi väikebussiga (üksikasjade täpsustamiseks võtab registreerunutega ühendust talgujuht).
  • Grupi suurus: 12
  • Vaata lisaks: