Teine tänavune Valgevene talguseiklus viib Prõpjatsi jõe äärde Lõuna-Valgevenes ja kutsub kaasa vapraid talgulisi, kes pelga ära pikka sõitu teise kliimavööndisse. Sellise vapruse tasu on ainukordne elamus Euroopa ühest viimasest vabal vooklevast suurest jõest, külalislahkest võõrustamisest ja Valgevene loodusimedest.

Turovi linnujaam ja Turovi luhad asuvad Kesk-Prõpjatsi riiklikul looduskaitsealal, mis hõlmab 120 km pikkust Prõpjatsi jõe lõiku ja selle lähemat ümbrust kokku üle 900 ruutkilomeetrisel maa alal (Eesti kaardile surudes tähendaks see näiteks terve Emajõe kaitsmist 4,5 km kummagil pool jõge). Selline hiigelsuur niidetavate luhtade ja looduslike koosluste kompleks teeb temast olulise Euroopa tuumikala mitmetele ülemailmselt ohustatud liikidele nagu tarna roolind, suur-konnakotkas, rohunepp või mustsaba-vigle. 

Suure erandina on Turovi luhad antud majandada mitteriiklikule organisatsioonile ning nende eest hoolitseb kohalik ornitoloogiaühing. Talgud pole siin uus nähtus, ent kindlasti annab kaugete külaliste talgutel võõrustamine kohalikele linnukaitsjatele jõudu ja enesekindlust võrdlemisi keerulistes oludes tegutsemisel juurde. Selliste kaugemate talgutega on peale tööpanuse, see signaal, mida kohaletulemine kannab pea sama oluline.

Looduselamus tõotab tulla suurejooneline, aga selleks, et natukene sellel pikal reisil aimu saada ka Valgevene elust-olust väljaspool Turovit kavandame ühte päeva ka väikese ringsõidu.

Talgukuulutuse foto tegi Victor Malyshchitsa.

Talgute kulud kaetakse osalejate osalustasust. Talgute korraldamise teevad võimalikuks ELFi püsiannetajad.

Osalemiseks palume registreeruda ning tasuda osalustasu lehe all ääres toodud arveldusarvele!

Registreerumine on lõppenud!

Talgud Valgevenes Turovis
  • Talgutööd: Võsa lõikamine ja kokkuvedu Turovi luhtadel
  • Ööbimine: "Kremnoye" turismitalus.
  • Toitlustus: Kolm korda päevas. Toidu valmistame koos võõrustajatega.
  • Kaasa võtta: Telk (ühe öö veedame teekonnal telkides), magamiskott ja -matt, tööks sobivad riided, kummikud. Valgevene reisiks on tarvis passi, mis kehtiks veel vähemasti 6 kuud.
  • Osavõtutasu: Vastavalt Sinu võimalustele 240 või 300 eurot. Uuri lähemalt. 
  • Hinna sees: Toitlustus (va. teekonnal ja vaba päeva linna külastusel) , majutus, transport algusega Tartust, saun. Hinna sees ei ole Valgevene viisat. Hea koordineerituse korral saab taodelda grupiviisat, mis maksab ca. 10 eurot inimese kohta.
  • Registreerumine lõpeb: Grupi täitumisel või hiljemalt nädal enne talguid.
  • Kogunemine: Tartus 20. augusti varahommikul või 21. augusti pärastlõunal Turovi lähistel (üksikasjade täpsustamiseks võtab registreerunutega ühendust talgujuht).
  • Grupi suurus: 7 (+2 talgujuhti)
  • Vaata lisaks: Turovi luhtadest Vene keeles või talgjuht Margiti muljetest mullusest Valgevene reisist.