Eestimaa Looduse Fond ei korralda talguid mitte üksnes kohaliku elurikkuse hüvanguks, vaid aitab loodusväärtuste säilimisele kaasa laiemalt. Koostöös Leedu Looduse Fondiga pakume ainulaadset võimalust hooldada sookilpkonna ja silenastiku elupaiku Leedu lõunapiiril asuvas  Dzūkija rahvuspargis. Euroopas üliharuldaste liikide säilimist aitame tagada koos võõrustajatega, saades niimoodi osa meile küll lähedase, kuid ajaloolt ja kultuurilt siiski eriomase balti naabri hingelaadist. Lisaks kuulub talgupaketti tutvumine Leedu ürgseima ja metsarikkaima, hiiglaslike düünide ja maaliliste jõekestega pikitud piirkonnaga.

Nemunase kaldaid ääristava Dzūkija rahvuspargi peamiseks rikkuseks loetakse puutumatut loodust ja omanäolisi, 30 000 aasta taguse jääaja poolt vormitud maastikke. Arvukate jõgede ja järvede kallastel ja orgude nõlvadel on suuresti säilinud traditsiooniline maaviljelus ja elulaad. Mõnepäevase väisanguga küllap ei hoomagi piirkonna inimeste ja looduse koostoime kõiki nüansse, seda enam tasub pühenduda loodusrikkuste nautimisele. Rahvuspargi giidide ja leedu sõprade abil teeme tutvust Leedu suurima, ca 700 km2 looduskaitseala hinnalisimate huviväärsustega, Ja muidugi saame rahvuspargi loodusega sinasõbramaks talgutöid tehes – puhastades spetsiaalselt sookilpkonnadele tehtud tiike hundinuiadest ja eemaldades kanarbikulisi silenastiku ja tedre elupaikadest. Talgutöid teeme  koos Leedu Looduse Fondi vabatahtlikega.

Talgud kestavad kokku viis päeva. Neljapäeva varahommikul alustame sõitu Tartust Leetu, tee peal külastame Sõelapaljandit. Hilisõhtuks jõuame majutuskohta Puvočiai külas. Reedel on plaanis rahvuspargi giidiga ekskursioon Merkine lähedal ja hiljem lähme eksperdiga otsima sookilpkonni neile omases elupaigas. Loodetavasti õnnestub näha ka harivesilikku, punakõht-unki ja lehekonna. Külaskäigu lõpus külastame Merkine püramiidi. Laupäeval teeme talgutööd Musteikas nõmm liivikul, kus kitkume välja erinevaid kanarbikulisi. Selles elupaigas võime kohata silenastikut ja tetre, ohustatud taimedest mägiarnikat ja palu-karukella. Pühapäeval teeme talgutööd Merkines, kus juurime tiikidest välja hundinuia. Peale lõunat suundume kanuumatkale mööda Merkysi jõge tagasi majutuskohta. Esmaspäev on planeeritud tagasisõidule, tee peal külastame Trakai saare lossi.

Talguid juhivad kogenud talgujuhid Kristiina Kübarsepp ja Epp Adler.

Talgute kulud kaetakse osalejate osalustasust.

Osalemiseks palume registreeruda ning tasuda osalustasu lehe all ääres toodud arveldusarvele!

Registreerumine on lõppenud!

Talgud Dzukija rahvuspargis (Leedu)
  • Talgutööd: Hundinuiade väljajuurimine sookilpkonna elupaigas ja kanarbikuliste kitkumine silenastiku ja tedre elupaigas.
  • Ööbimine: Majutus Pas Rūta turismitalus 
  • Toitlustus: Kolm korda päevas. Hommikusöögiks teeme ise võileibu, lõunasöök kohalikes gurmee kohvikutes, õhtusöögiks grillime meelepäraseid vorste ja aedvilju.
  • Kaasa võtta: Puhkamiseks ja tööks sobivad riided ja jalanõud, saunatarbed, ujumisriided
  • Osavõtutasu: Vastavalt Sinu võimalustele 290 või 350 eurot. Uuri lähemalt.  
  • Hinna sees: Toitlustus (va. teekonnal), majutus, saun, ekskursioon, transport algusega Tartust ja tagasisõit. Hinna sees ei ole kanuumatka, mille hind selgub kohapeal.
  • Registreerumine lõpeb: Grupi täitumisel või hiljemalt 2 nädalat enne talguid.
  • Kogunemine: Tartus 1. augusti varahommikul (üksikasjade täpsustamiseks võtab registreerunutega ühendust talgujuht).
  • Grupi suurus: 7 (+2 talgujuhti)
  • Vaata lisaks: Dzūkija rahvuspargist