Osmussaarel on meie tublid talgulised käinud juba hulk aastaid ja saarega sinasõbraks saanud. Hea sõber, kui Sa pole veel sellele väikesele maagilisele saarele jõudnud, on nüüd just õige aeg. Võta kaaslane seltsiks ja tule!

Eesti loodenurgas 3000 aasta eest tormakalt merest välja tunginud Osmussaar on oma maastike, geoloogiliste huviväärsuste, taimestiku, linnustiku ja ajaloo poolest üks põnevamaid väikesaari Eestis. Umbes 5 km² suurusele saarele annavad ilmet pärast iga suuremat tormi kuju muutvad klibuvallid, nende vahel viirgudena kasvavad kadastikud ning veesilmad. Saare põhjaosas asenduvad kliburannad kuni 8 m kõrguse pankrannaga. Kivide maailmale lisavad põnevust mustad ja nukilised gneissbretšarahnud, mis on pärit saare lähedal merepõhjas asuvast tohutust Neugrundi meteoriidikraatrist. Osmussaare loopealsed on kidura taimestikuga, kuid värvirikkad.

Just loopealsed kui kohaliku elurikkuse oaasid meid ootavadki. Need Lääne-Eestile ainuomased paepealsed pärandkooslused püsivad üksnes siis, kui neil püsivalt loomi karjatatakse. Muidu püsiasustuseta Osmussaarel on juba mõnda aega lihaveised ja lambad agaralt ametis lookamara pügamisega, karjatamiseks sobiv ala vajab aga jätkuvalt laiendamist. Viimastel aastakümnetel kinni kasvanud loopealsed tuleb enne pudulojustele üle andmist kadakatest ja lehtpuuvõsast puhastada ning kadakate langetamine ja kokkukandmine saab olema põhiliseks tööks ka sellel korral.

Lisaks talgutööle matkame saare põnevamatesse paikadesse, võtame suvelõpurõõmudest viimast ning naudime mõnusat laagrielu toreda talguseltskonnaga. Sauna teeme ka. Sõltumata sellest, kas oled geoloogia-, ajaloo- või bioloogiahuviliine või lihtsalt uudishimulik kulgeja, leiad sellelt värvika ajaloo ja loodusega saarelt palju avastamisväärset.

Talguid kaasrahastab RMK.

Osalemiseks palume registreeruda ning tasuda osalustasu lehe all ääres toodud arveldusarvele!

Registreerumine on lõppenud!

Osmussaare talgud III
 • Talgutööd: Kadakate langetamine ja kokkukandmine ning ärapõletamine.   
 • Ööbimine: Telkides või siseruumides oma magamiskottide- ja madratsitega.
 • Toitlustus: Kolm korda päevas. Süüa valmistame ise.
 • Kaasa võtta:
  Oma vihmakindel telk, magamiskott, saunalina, ujumisriided, tööks sobilikud riided ja jalanõud, isiklikud ravimid.   
 • Osavõtutasu: Vastavalt Sinu võimalustele 20 või 35 EUR. Loe lähemalt siit.
 • Hinna sees: Transport saarele ja tagasi, toitlustus, ööbimine, saun.
 • Registreerumine lõpeb: Kolmapäeval, 28. augusti õhtul või grupi täitumisel.
 • Kogunemine:
  Dirhami sadamas neljapäeval, 29. augustil. Kiirematel on võimalik Tartust küüti saada ELFi minibussiga. Üksikasjade täpsustamiseks võtab talgulistega ühendust talgujuht.
 • Grupi suurus: 12
 • Vaata lisaks: Loe Osmussaare kohta Saarehullu päevaraamatust.