Traditsiooniks on kujunenud, et igal sügisel – Matsalu Loodusfilmide Festivali (MAFF) ajal – toimuvad Lihula vahetus läheduses talgud, mille raames minnakse ka üheskoos MAFFi auhinnagalale võidufilmi vaatama. Tänavu jätkame seda traditsiooni ning kutsume talgulisi appi Vatla karjääri kõre heaks tööd tegema. Haara sõber kaasa ja tulge nautige kirjut sügist meeleolukas ja toredas seltskonnas kasulikku tööd tehes.

Kõre ehk juttselg-kärnkonn on Eestis haruldane kahepaikne, kes oma nime vääriliselt kannab seljal silmatorkavat ja heledat triipu. Varemalt Lääne-Eestis ja Pärnumaal tavaline liik on kadumas sobilike elupaikade hävimise tõttu: rannaniidud ja -karjamaad kasvavad võsa täis. Kõre, kes ei hüppa ja liigub vaid mööda maapinda tatsates, saab tegutseda üksnes avatud maastikul. Loodus aga tühja kohta ei salli ja nii on kõrepopulatsioonid ennast siin-seal sisse seadnud endistesse liivakarjääridesse, kus leidub veel piisavalt avarust ja sigimiseks sobilikke tiigikesi. Üheks selliseks kohaks ongi Pärnumaal asuv Vatla karjäär. Sestap lööme koos talgulistega Vatlas üheskoos käed külge, et kõretiikide ja -lompide kaldaid võsast puhastada. Nii on lootust, et kõrede kaunis õhtulaul siinmail taas valjemalt kõlama hakkab.

Vaba aega kasutame kohalike vaatamisväärsustega tutvumiseks – Lääneranna vallas jagub avastamist igale maitsele. Lihulasse Matsalu Loodusfilmide Festivali ehk MAFFi auhinnagalale võidufilmi vaatama suunduvad talgulised laupäeva õhtul.

Talguid juhib vabatahtlik talgujuht Airi Lahesoo ja Katrin Loss. Varasematel aastatel toimunud kõretalgutest loe siit.

Talguid toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).

Osalemiseks palume registreeruda ning tasuda osalustasu lehe all ääres toodud arveldusarvele!

Registreerumine on lõppenud!

Vatla kõretalgud MAFFi ajal
 • Talgutööd:
  Kõretiikide kallaste puhastamine võsast. Okste vedamine hunnikutesse ja põletamine.
 • Ööbimine: Tuudi kooli põrandal oma magamiskottide ja madratsitega.
 • Toitlustus: Kolm korda päevas. Süüa valmistame ise toimkondades.
 • Kaasa võtta: Magamiskott ja madrats, tööks sobilikud riided.
 • Osavõtutasu: Vastavalt Sinu võimalustele 15 või 25 eurot. Uuri lähemalt siit.
 • Hinna sees: Majutus, toit, MAFFi auhinnagala pilet.
 • Registreerumine lõpeb: Neljapäeva, 17. septembri õhtul või grupi täitumisel.
 • Kogunemine:
  Reede, 18. septembri õhtul Lihulas. Üksikasjade täpsustamiseks võtab talgulistega ühendust talgujuht. Kiirematel on võimalik küüti saada Tartust väljuva talgubussiga.
 • Grupi suurus: 12
 • Vaata lisaks:
  Vaata Matsalu Loodusefilmide Festivali (MAFF) kodulehte ja  loe Matsalu Rahvusparki tutvustavat trükist siit.