ELFi talgute kõre aasta 

Kõrest ...

Kes on kõre?

Kõre, tuntud ka kui juttselg-kärnkonn ja hiirkonn on Eesti üks ohustatuimaid kahepaikseid, kelle arvukus on viimasel poolesajal aastal väga drastiliselt langenud. Praegusel ajal arvatakse Eesti läänerannikul ja saartel kokku elutsevat vaid umbes tuhatkond selle liigi esindajat. Tema kadumise peamiseks põhjuseks peetakse sellele liigile omaste elupaikade rannaniitude ja luidete kinnikasvamist ning sigitiikide hävimist. Viimase 10 aasta jooksul on looduskaitsjate jõupingutused suutnud liigi arvukuse langust pidurdada, kuid elujõulise populatsiooni taastamiseks kulub veel palju tööd. Selles töös on suur roll ka vabatahtlikel, kuna kõrele sobilike elupaikade taastamine nõuab palju käsitööd – sellist, mida on just mõistlik teha talguliste abiga.Tahaks rohkem teada

Lae alla õppe-  ja esitlusmaterjal:

Kõre bioloogia ja kaitse.pps

ja sellel tuginev tööleht: Tööleht - kõre kaitse ja bioloogia.pdf

Loe lisa:

Riinu Rannap kõrest Eesti Looduses.

ELFi annetuskampaania lehelt.

Kuula:

kõre häält siit.
... ja tema aastast


Et juhtida tähelepanu selle erakordselt põneva liigi kaitsele ning liigikaitselistele tegevustele laiemalt ning suurendada teadmisi Eesti loodusväärtustest oleme 2012 kuulutanud ELFi talgute kõre aastaks.

Kõre aastal on kavas:

Kevadised kõre kuulamise retked aprilli viimasel ja mai teisel nädalal. Loe lähemalt ja pane ennast kirja siit.

Suvised talgud kõre sigitingimuste parandamiseks Saaremaal, Läänemaal ja Pärnumaal. Info nende kohta saab Talguteataja vahendusel.

Hilissügisene tagasivaade vabatahtlike tänuürituse näol. 


Toeta talguid kõrede kaitseks. Anneta ELFile märksõnaga "kõre".ELFi talgute kõre aastat toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

ELFi teema-aastate peategelased on olnud liblikad (2014) rüdi (2013) ja loopealsed (2011).